Zrkadielka či zrkadlá, nikto z nás sa dnes už nezamýšľa nad tým, kde sa vzali a kto má na „svedomí“, že sa bez nich už nezaobídeme. Číhajú na nás takmer v každej miestnosti bytu, no najčastejšie sú umiestnené v kúpeľniach a tiež na toaletných stolíkoch. Pozeráme sa do nich každé ráno, keď si upravujeme účes, líčime sa a skúmame svoj celkový vzhľad.

gondfola

Pekný rám za pár eur
Tento predmet má však aj dekoratívnu úlohu, môže efektne dopĺňať interiér, stačí len nezaujímavý, starý rám vymeniť za nový, modernejší a hneď získate Benátky bytový prvok, ktorý bude priťahovať pozornosť a ozvláštni celý priestor. Netreba však hneď utekať do obchodu a míňať veľké sumy peňazí za honosné rámy, s tým si viete poradiť aj sama, pokiaľ máte trocha fantázie a hlavne predstavu, ako by malo nové dielo vyzerať. Ak ho chcete podarovať, tak to bude určite ten najkrajší darček, pretože vyrobené vlastnými rukami zvýšia svoju hodnotu.

Gravírovanie
Laserové gravírovanie je technika, ktorou sa dá zmeniť na nepoznanie obyčajné domáce zrkadlo na zaujímavý kúsok. Musíte však osloviť skúsených pracovníkov, ktorí s touto technikou majú skúsenosti, aby to urobili podľa vášho návrhu. Môžu to byť ornamenty alebo nejaké obrazce, fantázii sa medze nekladú.

Mozaika
Väčšie, rovné plochy si doslova žiadajú, aby ste ich ozdobili mozaikovým zrkadlom. Takými sú napríklad steny v kúpeľni alebo na chodbe, vynímať sa bude aj na strope podkrovných miestností. Strop treba pred obkladaním namaľovať a potom naňho lepiť kúsky v tvare mozaiky.

kosmetika

Múdre čínske učenie
Feng šuej odporúča osadiť ich aj v tmavých, nepresvetlených miestach interiérov, pretože údajne majú silu oslabiť negatívne účinky a znásobiť to pozitívne, čo sa v priestore nachádza. Naopak, sú niektoré pravidlá, ktoré toto učenie prináša, a medzi tie patrí aj zásada neosadzovať ich do spálne oproti postele alebo na koniec chodby. Viac sa ich toleruje v kúpeľniach, lebo podľa tohto učenia znásobujú pozitívnu energiu, keďže predstavujú element vody. Netradičná, ale odporúčaná je možnosť polohy vedľa kuchynského stola, tá vraj prináša úspech a bohatstvo. Vo všeobecnosti by zrkadlá nemali mať hranaté tvary, ale prijateľnejšie sú oblé kontúry, stále by však malo mať svoj rám a samozrejmosťou je jeho čistota. Ak by odrážali neporiadok, tak by ho len znásobovali a zvyšovali dojem neporiadku a chaosu.