Seriál podľa neapolskej ságy od Eleny Ferrante začne HBO vysielať už čoskoro

Pre čitateľov kníh nie je meno autorky úspešných románov Eleny Ferrante menom neznámym. Aj u nás sme sa mohli stretnúť s niekoľkými titulmi :

ulice

  • Príbeh stratenej dcéry
  • Tí čo odchádzajú- tí čo zostávajú
  • Geniálna priateľka

Tých titulov je podstatne viac. Niektoré vyšli iba v klasickej papierovej forme, iné už aj v digitálnej podobe do čoraz viac obľúbených elektrických kníh.

Teším sa na filmové spracovanie jej knihy. Spisovateľka za svojich 74 rokov zažila v okolí Neapolu a v celom Taliansku rôzne obdobia. Spoločenské aj politické. Rôzne prostredia ľudí. Poznala ľudí chudobných aj tých majetných. Všetci ale bez ohľadu na historickú dobu, na spoločenské prostredia túžia po uznaní v rodine aj po veľkej láske na celý život.
Talianske rodiny sú rodiny srdečné a súdržné. Aj takto ich má snahu popísať autorka. Aj tu však jestvujú výnimky. Dobré poznanie psychiky človeka a jeho túžob je základom úspešnej tvorby autorky.

Na jej nové knihy sa vždy teším, Sú osviežením na trhu a ponúkajú inú kultúru a iný pohľad na fungovanie rodiny a vzťahov.
Vzhľadom na zemepisnú blízkosť dávajú čitateľovi možnosť lepšie si predstaviť miesta stretnutí hrdinov románov. Vedú nás až k návšteve Talianska.

Tak ako sme chceli navštíviť Sicíliu po prečítaní Krstného otca, tak máme teraz túžbu navštíviť Neapol a poprechádzať sa jeho krásnymi historickými uličkami.

Vždy ak nás kniha či námet posúva po poznaním ďalej a núti nás vcítiť sa do roly hrdinu románu, vždy vtedy je práve kniha dobrá.
Keď ju nemôžeme iba tak položiť po prečítaní pár strán bokom, alebo nedajbože pri nej zaspať!

neapol

Knihy Eleny Ferrante sú také. Nenechajú vás iba tak. Nútia vás rozmýšľať, prežívať, cítiť.
Už teraz sa teším na spracovanie do filmovej podoby. Vtiahne nás do svojho sveta lásky, dobroty, intríg.
Nevynechajte prosím sledovanie jej diela. Stojí za to.