Viete si vybrať tú správnu sukňu?


Poznáme štyri základné typy postavy. Hrušku, jablko, presýpacie hodiny a uhorku. Podľa toho, akou vás obdarovala príroda, by ste si mali vyberať tie správne kúsky oblečenia.
 
sukně

HRUŠKA
 
Vlastníčky tejto postavy majú útlu hornú časť tela a výrazný pás. Partia zadku a stehien je o čosi plnšia. Vždy je potrebné zvýrazniť to najkrajšie. A v tomto prípade, je to štíhly pás a dekolt. Preto sú dobré hlbšie výstrihy a obopnuté vrchné časti oblečenia.
Vhodným je mierne rozšírený strih sukne. Ten totiž pekne zakryje vaše plnšie tvary. Ideálne sú pásové sukne, ktoré siahajú po najštíhlejšie miesto na vašich nohách.  Farebnosťou by mali byť skôr tmavšie a bez výrazných vzorov. Jediné povolené, sú zvislé pásiky, ktoré prirodzene opticky predĺžia postavu.
Úplne zakázané sú sukne, ktoré sú v oblasti pásu nazbierané. Tým by ste zakryli svoj pekný pás. Ďalšou možnosťou je takzvaná dielová sukňa, ktorá je farebne rozdelená a tým pekne tvaruje postavu. Pri tomto type postavy si môžete dovoliť aj dlhé sukne. Avšak iba v prípade, že ste dostatočne vysoká.
 bílá sukně
 
JABLKO
 
Jedná sa o asi najproblematickejšiu postavu. Stred tela, teda pás, je skôr zaoblený a v porovnaní s vrchnou a spodnou časťou o niečo širší. Pri obliekaní je preto dôležité zamaskovať práve oblasť pásu a väčšie bruško. Ak chcete svoj pás vyformovať pomocou sukne stiahnutej v tejto časti tela, tak na to zabudnite. Taktiež si nikdy nekupujte modely s vysokým pásom. Jediné čo docielite bude, že upozorníte na svoj nedostatok. Pre tento typ postavy sú vhodné rovné, alebo mierne rozšírené áčkové sukne. Najlepšie svoju postavu vyformujete, ak budú vrchné časti oblečenia prirodzene splývať s tými spodnými. Tu platí presne opačné pravidlo, ako pri hruškovej postave. Vrchné oblečenie by malo byť bez výrazných farieb, či vzorov a práve sukňa môže byť výraznejšia. Na miestach, ktoré chcete zoštíhliť, by ste mali nosiť tmavé farby. Ak ste pri tomto type postavy obdarená peknými, štíhlymi nohami, pokojne ich môžete ukázať.
 
 
 
PRESÝPACIE HODINY
 
Majiteľky týchto postáv sú šťastné ženy. Sú obdarené typickou ženskou postavou, výrazné poprsie, úzky pás a široké boky. Takáto postava je súmerná sama o sebe, takže nemusíte s oblečením až tak čarovať. Vhodnou sukňou môžete iba ešte o čosi viac vyzdvihnúť svoj pás. Noste preto sukne stiahnuté v drieku, so zasunutou blúzkou, či tričkom.
 
UHORKA
 
Túto postavu nazývame aj chlapčenskou. Ramená, pás, aj boky sú v jednej rovine. Jedná sa taktiež o súmerný typ postavy, ktorý nemusíme nijako zakrývať. Ak však chcete pôsobiť o čosi ženskejšie, noste volánové, balónové, alebo široké kruhové sukne. Ilúziu užšieho pásu vytvoria aj sukne puzdrové.