Nepreháňajte to s chudnutím

Vytvorili sme všeobecne žiaľ akceptovaný pohľad na krásu ženy. Kde sú krásne ženy podľa Rembrandta?
Každé historické obdobie malo svoj pohľad na krásu. To naše nie je výnimkou. Ženieme sa za chudnutím. Ohovárame tých, ktorí majú o kilo viac. Bez ohľadu na to, aby sme poznali napríklad ich dedičné základy, ktoré sa podpisujú pod hmotnosťou. Bez ohľadu na zdravotný stav- aj tu sú zaiste také poruchy metabolizmu, ktoré zapríčiňujú pár kíl navyše.

žena

Keď sa opýtame mužov- aké ženy sa im páčia- v závislosti od veku a životných skúsenosti sa môžu ich odpovede rôzniť.

Určite nie všetci túžia po štíhlej žene. Niektorým sa páčia „bacuľky“. Ruku na srdce páni – vy všetci tiež nie ste stelesnením mužskej krásy podľa jednej jedinej šablóny.
Takto to je aj správne! Nie všetko má byť :

  • Rovnako vysoké
  • Rovnako tvarované
  • Rovnako farebne zladené
  • Rovnako vyzerajúce

Svet by bol potom nezaujímavý. Svet by bol potom nudný. Nevytvárajme preto spoločenskú atmosféru potreby jedného typu žien: model 180 cm, s mierami 90-60-90. Nebola by to potom nuda? To by po svete chodili samé „Barbie“ a to predsa nechceme. Ani „Kenov“ Všetci muži tiež nemajú mať 190 cm a kostru obopnutú iba svalstvom.

Nežeňme mladých ľudí do stresových situácií súvisiacich s obyčajnou miernou nadváhou.
Môže to skrátka skončiť zle. Niet nič horšie ako mladý človek ubíjajúci sa nekonečným chudnutím.

Nie je pravdou, že odvrátite zrak pri pohľade na chudnutím zúbožené telo- na telesnú schránku bez štipky tuku, ktorá máte pocit, že o chvíľu sa začne rozpadávať?

Pohľad na nich je veru oveľa, oveľa horší ako na ľudí s pár kilami navyše, ktorí ale sršia optimizmom a radosťou zo života?
Nepreháňajme to prosím!
Na jednej strane s vytváraním jediného správneho veľkostného modelu a na strane druhej s jedením.
Všetko má byť predsa o harmónii o súlade. Máme jesť- aby sme žili, tvorili- nie sa prejedali.

dívky

Na druhej strane máme mať z jedla pôžitok, radosť. Každému chutí niečo iné, každému sa páči niečo iné a jedine tak je to správne. Kto má právo určovať a vytvárať všeobecne záväzné pravidlá vzhľadu?