Mobilom zaplatíte už aj za palivo


Od času, kedy na Slovensku vstúpili do platnosti elektronické diaľničné známky, sme si už celkom dobre zvykli na to, že si ich vieme zakúpiť prostredníctvom mobilu, či internetu. Dnes je na svete však i ďalšia novinka, a to platba za palivo priamo cez telefón.

tankování
 
Túto službu v súčasnosti ponúkajú iba čerpacie stanice SHELL. Možno si hovoríte, že ide o zbytočnosť. Platba cez mobil je však omnoho pohodlnejšia a hlavne šetrí čas. Ihneď po tom, ako natankujete, kliknete pár krát na obrazovku svojho mobilného zariadenia a môžete pokračovať v jazde. Oceníte to hlavne v prípade, keď sa pred pokladňou tvorí niekoľkometrový rad.
 
Ako to funguje
 

  1. Aby ste za palivo mohli platiť mobilom, potrebujete v prvom rade smartphone.
  2. Druhým krokom je nainštalovanie a spustenie príslušnej aplikácie s názvom Masterpass priamo v mobile, alebo tablete. Nezabudnite ani na aktiváciu funkcie platby.
  3. Musíte si taktiež zaregistrovať vašu platobnú kartu, alebo vernostnú kartu Shell ClubSmart. Bez toho, by sa vám pri platbe nenačítavali vernostné body, ktoré môžete využiť na rôzne zľavy, alebo samotné tankovanie paliva.
  4. čaká váš ešte overovacia transakcia. Stačí ak bude v hodnote minimálne päť centov.
  5. Ešte pred tým, ako začnete tankovať, na svoj telefón naskenujete QR kód, ktorý nájdete na danom stojane.
  6. teraz môžete natankovať  palivo.
  7. Následne zapnete spomínanú aplikáciu, kde zadáte číslo stojana a sumu za palivo.
  8. Kliknete na autorizáciu.
  9. Po tom, ako bude vaša platba schválená, môžete nasadnúť do vozidla a pokračovať v jazde.

benzínka
 
Pred tým ako sa rozhodnete takýto spôsob platenia vyskúšať, si prostredníctvom internetu alebo priamo na benzínke zistite, ktoré čerpacie stanice SHELL túto službu ponúkajú. Zoznam nájdete priamo na ich webových stránkach. Na tomto mieste si môžete zároveň stiahnuť aj aplikáciu Masterpass.