Nápady na podnikanie


Rozhodli ste sa podnikať ale neviete v čom začať ? Poradíme Vám v čom najlepšie začať a byť úspešný na trhu.
Robte to čo Vás baví. Túto vetu určite už poznáte. Môže to byť kaderníctvo , opráva aut , alebo stolárstvo alebo snívate po vlastnej reštaurácii pretože radi varíte. Ak začnete robiť to čo Vás  baví , splníte si tak sen a pri všetkých týchto činnostiach budete sám sebe pánom.
dveře obchodu
Začnite podnikať v tom , kde ste do teraz pracovali. Je to jednoduché , máte v tejto oblasti prax , skúsenosti a kontakty . Nevýhodou ale môže byť že Váš bývali zamestnávateľ Vás môže považovať za konkurenciu.
Máte svoj koníček ? Premeňte ho na vlastný biznis , a pekne na tom zarobíte. Je to niečo podobne ako hornom odseku , ale stým rozdielom že je rozdiel medzi koníčkom a podnikaním v tom čo Vás baví. Niekedy sa dajú tieto dve veci spojiť do jedného a môže sa to stať obrovskou výhodou.
Môžete podnikať oblasti ktorá je momentálne na trhu úspešná. Napríklad ak sa na trhu úspešne  predávajú tričká , môžete si vymyslieť vlastnú značku ktorá na trhu ešte nie je a potlač ktorá sa nikde nepredáva a máte zaručený predaj na dlhé roky.
Ďalšia možnosť je že od nikoho odkúpite firmu alebo rozbehnutý biznis . Zmení sa len to že všetko budete viesť pod svojím menom a výroba alebo predaj bude normálne pokračovať. Záleží však či chcete ďalej pokračovať v rozbehnutom podnikaní pod vašim menom alebo chcete začať od začiatku.
barevné tulipány

Ako teda sa postaviť konkurencii ?
Je to jednoduché . Všetok záleží od ceny ktorú stanovíte. Pamätajte si že ak hneď na začiatku dáte príliš vysoké ceny nikto Vám Váš produkt , tovar alebo službu nekúpi a môže sa stať že padnete na dno . Ak chcete uspieť na trhu predávajte niečo čo ešte na našom trhu nie je a čo sa bude dobre predávať . Vymýšľajte akcie alebo zľavy , a dbajte na to aby ste mali vždy všetko dostupné a pripravené na predaj.