Dávajte pozor na jazdu v zime

1Ak ráno nasneží, alebo nájdete svoje auto zmrznuté. Mali by ste dôkladne pred jazdou odstrániť všetok ľad a sneh na vašom aute. Nepoužívajte len malý otvor cez, ten môže výrazne znížiť vašu viditeľnosť. Vždy dôkladne odstránte všetko. Taktiež by ste mali vyčistiť osvetlenie od snehu, aby ostatní vodiči mohli vidieť vaše svetlomety, blikače a brzdové svetlá. Nezabudnite odstráňiť aj kapotu, kufor, dvere a strechu. Sneh sa môže posúvať na vaše okná a zablokovať váš pohľad, čo nie je pre vás, ale ani pre ostatných vodičov dobré, keď cestujete. Mnohé štáty vyžadujú zo zákona, aby ste odstránili všetok sneh, než sa dostanete na cestu. Za sneh na aute vás môže čakať aj nemalá pokuta.

sníh

2Cez zimu dávajte pozor na klzké cesty, jazdite pomaly. Môžete sa ponáhľať, do školy, do práce ale vaša bezpečnosť je na prvom mieste. Bez ohľadu nato, ako dlho jazdíte mali by ste byť opartný. Vždy môžete stratiť kontrolu nad vaším autom. Pomalým a pozorným riadeným neustále udržujete kontrolu nad svojim vozidlom, ale nie vždy to záleži na vás. Nabúrať môžu do vás aj vodiči, ktorí tieto pravidlá nedodržiavajú.


značka

3Na klzkých cestách zrýchľujte a spomaľujte pomaly. Dávajte pozor aj na otáčanie a odbáčanie. Vždy radšej začinte brzdiť skôr, aby ste zabránili náhlemu zastaveniu. Ponechajte si dostatok miesta na zastavenie. Zastavenie na snehu a suchej ceste je veľmi odlišné, nemali by ste sa zastaviť rovnakým spôsobom ako na bežných cestách, môže vám to spôsobiť nehodu.

4Udržujte najmä v zime bezpečnú vzdiaľenosť od vozidiel pred sebou. Mali by stezdvojnásobiť vzdiaľenosť medzi vami a vozidlom pred vami. Dávajte pozor na autá pred vami a pozorne sledujte ich brzdové svetlá, aby ste nezabrzdili prudko.

hodně sněhu

5Vyhnite sa rýchlej jazde do kopca. Keď sa blížite ku kopcu, nestláčajte plynový pedál rýchlo, môžete tým spôsobiť točenie kolies na prázdno. Namiesto toho skúste použiť zotrvačnosť a trpezlivosť, aby ste sa dostali do kopca. Ak zastavíte na kopci, dávajte pozor na rozbiehanie sa, aby ste sa nezošmykli a nespôsobili haváriu.