Možno si poviete, čo už len môže byť na sendviči zaujímavé. Isto si každý z Vás pripravuje sendvič presne podľa seba, dá doň to čo mu chutí a viac sa nestará. Ale druhy sendvičov sa líšia. V každej krajine, v každom regióne majú svoje typické sendviče. Možno ste niektoré už jedli, možno ste o niektorých len počuli a možno si o niektorých prečítate prvý krát práve tu.

bageta

Bauru
Tento sendvič dostanete v Brazílii. Sendvič je plnený obrovským množstvom roztaveného syru, najčastejšie mozzarella s pár plátkami pečeného hovädzieho mäsa, paradajkami a uhorkami.

Cemita
Sendvič z Mexika – Puebla. Nájdete v ňom rôzne druhy mäsa, najčastejšie hovädzie, jemný biely syr, avokádo, cibuľu a červenú omáčku z čili papričiek. Existujú rôzne obmeny tohto sendviču, ale vždy je to o úžasnej aróme a jedinečnej vôni.

sendvič

Chivito
Najjemnejší plátok hovädzieho, tzv filet mignon nájdete práve v tomto sendviči. Je to jedno z národných uruguajských jedál. Okrem hovädzieho mäsa tu nájdete paradajky, mozzarellu, olivy, slaninu, vajíčka a šunku. To je ale len základný Chivito. Jeho rôzne obmeny môžu obsahovať repu, červenú papriku, uhorku, alebo hrach. To všetko sa podáva na do chrumkava opečenom sendviči.

Double
Nezvyčajný sendvič dostanete v Trinidat a Tobagu. Mäso tu nehľadajte, ide o verziu pre vegetariánov. Opečený chlieb je naplnený mangom, kokosom, uhorkami, rôznymi bylinkami a omáčkou.

steak

Francesinha
Sendvič, z ktorého neodtrhnete oči a nebudete sa vedieť dočkať chvíle zahryznúť sa doň – takto opisujú Portugalčania v meste Porto svoj sendvič. Medzi dvoma plátkami chleba toho nájdete naozaj veľa – šunku, dva druhy klobásy, steak – to všetko je zaliate roztopeným syrom a poliate hustou pivovou omáčkou. Tento sendvič je z oblasti Porta, ale v každej domácnosti, ale aj reštaurácii tam majú vlastné, prísne strážené recepty na pivnú omáčku. Takže…každý jeden sendvič chutí inak.
Mitraillette
Tento sendvič dostanete v Belgicku. V malej bagetke sa schováva steak, alebo klobása, hranolčeky a rôzne omáčky. Belgičania milujú hranolčeky, preto ich dali aj do sendviču. V niektorých oblastiach Belgicka tomuto sendviču hovoria aj Americký sendvič.
Pambazo
Šialene chutný sendvič dostanete v Mexiku (v hlavnom meste). Okrúhle suché placky sú poliate červenou omáčkou z papriky. Medzi nimi nájdete zemiaky, klobásu a fazuľu. Na tom všetkom je na drobno nakrájaný šalát, salsa a rozdrobený čerstvý syr.