Všimli ste si tú obrovskú zmenu funkcií v dnešných TV?

Všimol som si, ako sa dnes na trhu zmenila i ponuka týkajúca sa televízorov. Už nikoho neprekvapí, že vravíme o technológii LCD, to je jasné. Ale mám na mysli tie dnešné, rozsiahlejšie zmeny funkcií, ktorými dnešné TV na trhu disponujú.
Najvyššia kvalita rozlíšenia obrazu už nie je HD. HD už možno považovať za klasiku, dnes vravíme o UltraHD, pomenovaním v skratke aj 4K, no dokonca na trh vstupuje 8K. Naozaj sme sa dočkali veľkých zmien, pojem televízia sa opäť o veľký kus zmenil. Ale nielen v rozlíšení, ešte v mnohých iných veciach, ktorým sa v článku budem venovať.

dálkové ovládání

Už vravíme i o technológii smart, ktorou neozančujeme len chytré mobily. Okrem iného už bežne na trhu natrafíme na pojem SmartTV, ktoré ovládame pomocou operačného systému. To znamená, že v TV máte prístup i k mnohým aplikáciám. Dokonca v prípade záujmu môžete navštíviť Netflix či podobné služby, cez ktoré si môžete za určtitý príplatok sprístupniť nové a populárne filmy, seriály, všetko podľa vášho výberu. Dnes už takmer nikoho nenapadne ísť do DVD požičovne. Predsa každý ju má v TV a výber je ozaj kvalitný, aplikácií veľa, všetko máte dostupné v televízii bez toho, aby ste do nej niečo zapájali. Ale samozrejme nie každý má ochotu platiť za tieto platené služby. Tak nezúfajme, máme ešte stále možnosť pripojiť externé zariadenia v podobe USB či SD karty.

televize

Už aj za pomoci dnešných TV sa pripojíme na bezdrátovú sieť, k sieti wi-fi. Prepájanie a nápajanie káblov, vybavovať si drátovú platenú anténu ostáva zbytočné, radšej si aktivujeme účet v aplikácií, ktorá nám poskytuje množstvo populárnych filmov a seriálov. Máme zaručený bezchybný signál, nemusíme sa spoliehať ani na čas. A štveranie sa po streche, aby sme napravili signál? Minulosť. Už sa na takých postupoch inštalácie môžeme len zasmiať.
Z pohodlia kresla, v ktorúkoľvek hodinu si vyberieme film či seriál, na ktorý máme momentálne chuť a sledujeme v prvotriednej kvalite obrazu i signálu.