CrossFit vás pripraví do plaviek

Pomocou tohto cvičenia ožijete telesne i duševne a kilogramy z vás budú padať závratnou rýchlosťou. CrossFit sa v súčasnosti stáva čoraz populárnejším. Ide o veľmi funkčný tréning, ktorý je spojením gymnastických, silových a rýchlostných prvkov cvičenia.
Tvorcom CrossFitu je americký profesionálny gymnasta Greg Glassman, ktorý plánoval tréningy v štýle CrossFitu pre svojich zverencov už koncom 80. rokov. Cvičenie je zostavené tak, aby fyzicky pripravilo aj vojakov, či profesionálnych športovcov.

fitness

Cvičenie vás rýchlo nadchne a neprestane baviť ani po mesiacoch. Kombinácie pohybu sú čo najvariabilnejšie a tak nikdy nepadnete do stereotypu. Náročnosť tréningu závisí od dohody s trénerom. Obsahuje cviky, ktoré sú súčasťou každodenného života. Zároveň je cvičenie zostavené tak, aby bolo efektívne a čo najrýchlejšie. Nemusíte tráviť dlhé hodiny v posilňovni a viete schudnúť, či formovať telo aj počas hodinového cvičenia dva až tri razy do týždňa.
Tréning sa robí kolektívne a preto pri ňom nadviažete mnohé kontakty a priateľstvá. Zlepšíte si pri ňom vytrvalosť, výdrž, silu, výkon, rýchlosť, flexibilitu, koordináciu tela a posilníte ním aj kardiovaskulárny systém.

Pri cvičení sa nevyužívajú stroje, aby nebolo zamerané len na jeden sval, či časť tela. Pohyby sú mierené tak, aby sa pri nich zapojili viaceré svaly a kĺby. Na začiatku tréningu sa svaly rozohrejú. Počas silovej časti sa trénujú cviky ako kliky, drepy, zhyby a rôzne tipy cvičení s činkami. Medzi ne sa vkladajú intervalové behy. Hlavnou časťou tréningu sú cviky, ktoré sa cvičia na počet opakovaní, alebo na čas. Striedajú sa tréningy zamerané na kondíciu a na vytrvalosť. Na záver sa vždy telo ukludní pomocou strečingu.

cvičení

CrossFit je vhodný naozaj pre každého človeka. Tréning sa vždy nastavuje podľa úrovne cvičenca, veku, či kondície. Dokonca je vhodný aj pre deti, ktoré sa hravou formou naučia rozvíjať svoje fyzické schopnosti.