Originálne nápady

Neviem, či si to uvedomujete ale žijeme v dobe kedy neustále nakupujeme. Nakupujeme čokoľvek od oblečenia cez kozmetiku až po výrobky do domácnosti. Neustále niečo potrebujeme nakupovať. Čo s voľným časom? Poďme na nákupy! Takto to dnes vyzerá takmer v každej domácnosti. Veci, ktoré si kúpime často ani nevyužijeme a kúpime ich len preto, že ich chceme.

kufr

Oveľa lepším spôsobom by bolo vyrábať si veci doma. Áno, čítate správne! Vyrábať si rôzne dekoratívne predmety do domácnosti a pokojne aj oblečenie, či kozmetiku. Stačí ak budete trošku kreatívny a originálny. Nie je to nič ťažké, ak mi neveríte skúste sa pozrieť na internet koľko videí o vyrábaní existuje. Je ich nespočetne mnoho. Ušetríte tak kopu peňazí a využijete voľný čas na tvorivú činnosť.

Viem, že si to teraz asi celkom neviete predstaviť tak si to poďme trochu podrobnejšie rozobrať. Napríklad si predstavte situáciu, že potrebujete stojan na písacie potreby. Čo urobíte? Nie nepôjdete do obchodu! Na výrobu takéhoto stojana vám postačí zaváraninová fľaša, plechovka, či dokonca plastový pohár od kávy. Stavím sa, že jednu z týchto veci doma určite máte. Potom už len postačí tento predmet obaliť do nejakého baliaceho papiera, previazať šnúrkou a je to! Bol to iba príklad a vy môžete využiť rôzne techniky pri tvorbe.

mýdlo

To isté sa týka oblečenia. Ak máte nejaké veci, ktoré sú už zničené alebo ich nenosíte, jednoducho si ich prerobte. Zo zvonových riflí, ktoré sa už nenosia môžu byť krásne šortky na leto. S manželovej starej košele sa môžu stať elegantné šaty, postačí jemná úprava a správny opasok. Biele tričko si môžete pomaľovať rôznymi farbami alebo si na neho pridať zábavný nápis. Je len na vás čo vymyslíte, nechajte sa inšpirovať videami a uvidíte, že vám to pôjde! Ušetríte tak peniaze a navyše sa zabavíte. Tak smelo do toho!