Život je krajší s led pásikmi

Vedeli ste, že osvetlenie sa dá využiť nielen k praktickým, ale aj dekoračným účelom? No samozrejme musí ísť o správny typ svetiel, v prípade dekoračného efektu je výborný rgb led pas LED Produkt.

Je to pásik, čo pozostáva zo žiariacich diód, osadených na vrchnej strane. Tie sú zodpovedné za svietenie. Majú veľmi úsporný chod, ich svietenie nie je náročné na spotrebu elektrickej energie. Zmienené diódy sú vlastne hlavnou súčasťou všetkých LED svetiel, o ktorých je známe, že sú tým najúspornejším riešením na dnešnom trhu s osvetlením.

  • Ich kúpna cena v prípade kvalitných svetelných produktov síce nie je najnižšia, ale to sa pomerne rýchlo a ľahko vynahradí tým, že ponúkajú asi o 90 % efektívnejšiu úsporu energií, než staré svetlá.

zelené svetlá

Tieto diódy sa preto v súčasnosti nachádzajú napríklad aj v led žiarovkách, no vidíme ich samozrejme aj na spomenutých led pásikoch. A aká je ich výhoda?

Je to predovšetkým ich praktický dizajn a spolu s ním univerzálne využitie. Asi sa nedá v jednom článku spomenúť všetky možnosti využitia, dosť záleží aj na individuálnej kreativite, čo sa ale dá, to je spomenúť aspoň nejaké najznámejšie spôsoby, kde sa môžu takéto pásy uplatniť.

  • Ešte predtým ale upozornime, že pásiky sa môžu vzájomne líšiť, a to napríklad tým, akej farby budú emitovať svetlo.
  • Sú dostupné pásy s klasickými bielymi diódami, ale aj farebné a RGB, čiže viacfarebné.
  • Dajú sa ovládať diaľkovým ovládaním.

led pás biely

Logicky, tie farebné alebo RGB nachádzajú skôr dekoračné použitie. Ak s nimi chcete ukázať na nejaký predmet či plochu. A tie s klasickými bielymi diódami, tie sa môžu použiť napríklad na posvietenie kuchynskej linky, skriniek, políc, schodov, zrkadiel, atď. Dajú sa pohodlne využiť v každej domácnosti. A to napríklad aj tam, kde by sa nevtesnili väčšie, robustnejšie svetlá. Ak hľadáte kreatívnejšie využitie, neváhajte a preštudujte si aj mnohé ostatné zaujímavé tipy a nápady na internete.

Podobné príspevky