Odstránenie nehôd v domácnosti


Už sa vám stalo že Vám začala horieť panvica , upchala toaleta alebo ste nechtiac  rozbili okno ? Ako si poradiť v týchto situáciách  ? Týmto to jednoduchými spôsobmi.

pánev
 
·         Pri varení sa stávajú nehody , a hlavne pri práci s panvicou. Niekedy sa. pozabudnete a stane sa že začne horieť. V takejto situácii nerozmýšľajú a začnete oheň hasiť vodu. To ale nie je veľmi dobrý nápad. Olej a voda spolu nie sú kamaráti a skôr by spôsobila popáleniny ako uhasenie ohňa. Preto je dobré ak máte po ruke sódu. Dokáže správne reagovať s olejom a uhasí rozpálený olej.
 
·         Malé deti hodia do Wc aj to čo tam nepatrí . Sú to len deti a nevedia čo robia. Ale záchody máte tak či tak upchatý . Skúste najprv použiť zvon , či sa predmet nevyplaví na povrch. Ak sa tak nestane , budete musieť používať iný kaliber. Ale ešte pred tým je dobré vedieť kde sa daný predmet nachádza. Stačí ak si zakúpite mini kameru z dlhým káblom ktorý pripojíte ku smartphonu alebo tabletu a vidíte kde predmet je. Ak je predmet blízko , vytiahnete ho aj zo zvonom. Ale ak sa predmet nachádza hlboko v potrebu musíte použiť krtka , aj ktorým vytlačíte predmet von. Ak sa jedná o predmet ktorý sa dá zachutiť na magnet môžete ho vytiahnuť aj pomocou magnetu.
 
·         Určite sa Vám už stále že ste pri umývaní okien, rozbili sklo. V tomto prípade je dobré aby ste použili gumené rukavice na pozbieranie úlomkov aby ste sa neporadili  a potom môžete sklo vymeniť.

záchod
 
Hlodavca , skončíte s nimi
·         Myši alebo potkani nájdeme všade tam kde majú potravu. Teda v komorách , pivniciach alebo garážach. Na ich odstránenie môžete použiť pasce na myši. Avšak nie každá myš sa na pascu nachytá. Preto môžete použiť otravu . Môžete využiť akúkoľvek ale najlepšia je otrava v áačkoch ktoré vyzerajú ako cukríky alebo otrava v tvare šúľkoch. Nikdy nezabúdajte myši alebo potkani holými rukami. Mohli by ste sa nakaziť chorobou alebo infekciou ktoré dokážu ľahko preniesť . Preto si dobre poumývajte ruky z mydlom aj keď sa myši alebo potkani nedotýkate. Môže sa stať že miesta ktorých ste sa dotkli mohli obhrýzať a môžete  sa tohto objektu dotknúť rukou.