Moderné osvetlenie pre kuchyňu

Typy LED osvetlenia
LED osvetlenie nepozná hranice. Okrem žiaroviek, ktoré nahrádzajú zaužívané štandardné žiarovky s volfrámovými vláknami, nahrádzajú aj žiarivky a ďalšie zastarané zdroje svetla. Vybrať si môžete:

kuchyňské osvětlení

– Žiarovky
– Trubice
– Reflektory
– Panely
– Pásiky

Samozrejmosťou je možnosť vybrať si farbu podľa potreby. LED lampy sú dnes často nahradzované LED panelmi, ktoré upevníte na stropné lankové závesy. Bodovky sa umiestňujú priamo do sadrokartónového stropu alebo sa inštalujú do rampy nad kuchynskou linkou alebo nad barový pult. LED pásiky sú napájané na zdroj 12V alebo 24V a ponúkajú podobné možnosti a moderný vzhľad.

Hlavné benefity LED osvetlenia
– Mnohonásobne nižšia spotreba energie v porovnaní s inými spôsobmi osvetlenia.
– Produkuje menej tepla.
– Na výber je mnoho prevedení a farieb.
– Môžete plynule regulovať intenzitu osvetlenia.
– Majú dlhú životnosť.
– Pásiky, ktoré sú zabudované do profilov, sú vodeodolné.

Inštalácia LED pásikov
Ak si už vo Vašej kuchyni živo predstavujete znižovanie stropu a zabudovanie LED pásov, vezmite do ruky najskôr meter a pri kúpe zvážte niekoľko vecí. Prvou z nich je metráž, ktorú potrebujete. Interiérové aj exteriérové pásiky sú v predaji na metre. Pásiky je potom možné strihať podľa segmentov, na ktoré je rozdelený.
Z dizajnového hľadiska je dôležitý počet diód na pásiku. Udáva sa na 1 meter a so stúpajúcou hustotou umiestnenia diód pôsobí svetlo jednoliatejšie.

kuchyň

Jednou z hlavných vlastností, ktoré by ste si rozhodne mali pri kúpe všímať, je jeho svietivosť v lumenoch. Myslite na to, že Vaša kuchyňa musí byť dostatočne osvetlená, aby ste mohli pohodlne pripraviť skoré raňajky alebo neskoršiu večeru.
Pre kvalitné a intenzívne osvetlenie je tiež dôležitá farba svetla. Pre kuchyňu je vhodné studené biele svetlo, ktoré je výraznejšie a silnejšie, napomáha sústredeniu sa na činnosť, ktorú vykonávate. Ak ste fanúšikom romantických večerí, zvážte osvetlenie DUAL-WHITE. Je ľahko ovládateľné a umožňuje regulovať farbu aj intenzitu svetla, čím ho prispôsobíte na všetky príležitosti.

Podobné príspevky