Dvere úchytmi zdobené

Nepremýšľali ste niekedy nad tým, že svoje dvere trochu vyzdobíte? Aj staršie kúsky môžu vďaka tým správnym dverovým úchytom vyzerať ako nové. Na trhu nájdete mnohé kúsky. Ak vám moderný štýl nehovorí až tak veľa, môžete si na svoje dvere namontovať úchyty pripomínajúce minulé storočie alebo také, ktoré budú presne podľa vašej chuti. Základom je správne zladenie so samotnými dverami a zvyškom interiéru či exteriéru.

Žena s farebnou šatkou na hlave a v okuliaroch stojí pri drevených dverách s kovovým úchytom

Čo sú dverové úchyty

Kým sa dostaneme k tomu, aké dverové úchyty budú pasovať práve do vašej domácnosti a k vašim dverám, mali by sme určite vysvetliť, o čom vlastne hovoríme. Viac vám možno povie slovíčko „kľučka. Dverový úchyt je v podstate obyčajná kľučka, ktorá však nie je úplne obyčajná. Väčšinou ide o rôzne tvary, ktoré nefungujú tak, že po stlačení otvorenia dvere. V podstate slúžia iba na ich otvorenie a zatvorenie.

Moderné k modernému, staré k starému

Aj keď dnes nie je nič zvláštne na tom, že kombinácia starých a nových vecí spolu ladí naozaj dobre, v tomto prípade to takto úplne nefunguje. Ak máte dvere z masívu, mali by ste si vyberať hlavne kovové úchyty. V tejto kombinácii pôsobia veľmi dobre kúsky s ornamentmi.

Ak máte dvere sklenené alebo hliníkové, budú vám k nim pasovať skôr pasovať moderné a hlavne jednoduché tvary úchytov. Veľmi dobrým riešením sú dverové úchyty Bracciolo lmmont.sk, ktoré sa k moderným kúskom hodia ako uliate.

Tenký dverový úchyt v tvare „U“ na červených drevených dverách

Ako na montáž

Ak si zakúpite nový úchyt a jeho montáž budete praktizovať sami, dajte si veľký pozor na to, aby ste nepoškodili svoje dvere. Opatrní by ste mali byť hlavne v prípade sklenených a bezpečnostných dverí. Vŕtanie do skla chce nejaké tie zručnosti a hlavne správne náradie. V prípade dvier bezpečnostných, zas môžete poškodiť špeciálne zámky. Preto si podrobne naštudujte celý postup alebo túto úlohu nechajte na profesionáloch.

Podobné príspevky