Sledovanie TV, vyhľadávanie kanálov, sledovanie filmov či seriálov, všetko zmenilo svoju podobu a o tom nás presvedčí i nový typ elektroniky, multimediálne centrá.

Ide o produkty pripomínajúce set-top-box. Dizajn je podobný / no nápaditejší/ a aj fakt, že ide o zariadenie, ktoré zapojíte do svojej TV. Lenže služby, menu a ponuka multimediálneho centra je modernejšia, i zábavnejšia.
online televize

Výrobcovia si zrejme boli vedomí toho, že dnešní ľudia uprednostňujú služby ako Netflix či Youtube a mnohé podobné online aplikácie a služby pred tými,  ktoré im poskytuje set-top-box či anténa. Dnes už čoraz menej ľudí sleduje filmy či seriály tým starým spôsobom, kedy sú odkázaní len na to, aký program momentálne beží na dostupných kanáloch. Seriály a filmy sa aj tak dokola opakujú, sledovanosť klesá a zisk sa naháňa nadmerným vysielaním reklám.

        Prečo sa teda takto obmedzovať, ak máme možnosť nájsť si videá a filmy podľa nášho záujmu cez počítač či prenosné zariadenie? Dnes sa uprednostňuje táto takmer neobmedzená cesta a niet sa čomu čudovať. Pozrite si to, čo chcete Vy.Nebuďte odkázaní na milosť upadajúcich TV staníc plných reklamy.

Spomínané služby ako Netfix, Youtube, MUBI, prístup k výberu najnovších a najpopulárnejších filmov či seriálov, to všetko ponúkne aj toto TV zariadenie, multimediálne centrum. Je to podobné, ako by ste obsluhovali tablet zapojený v TV. Ako by ste narábali s operačným systémom iMac, či Android. Takže apikácie ako Youtube, Netflix, Mubi, máte možnosť sledovať na Vašej veľkorozmernej TV obrazke pred kreslom.
youtube značka

Aj tu však máme väčší výber. Rôzne druhy, rôzni výrobcovia,… No veľa služieb nám ponúka napríklad Apple TV. Okrem bežných aplikácií, ktoré som už spomenul, môžete použiť aj služby iTunes, nájsť si a vypočuť Vašu oblúbenú hudbu, máte k dispozícii i detský balíček programov, možnosť sledovať živé hudobné vystúpenia, možnosť zahrať si populárnu hru Indy 500 /závody Nascar s možnosťou multiplayer/, dostanete dva ovládače, z čoho jeden je na sledovanie, druhý na videohry. A navyše môžete ukladať a zdielať svoje fotky.

        Toto všetko zažijete cez Vašu televíziu.

Cena je cca 150 Euro, no nájdeme aj lacnejšie, i drahšie alternatívy. Napríklad multimediálne centrum Google Chromecast 2 stojí len 50 Euro a má pozitívne ohlasy užívateľov, ktorí si ho zakúpili.