Ako si užiť voľno bez toho aby ste sa nudili

Voľno, či už pracovné alebo dovolenkové je pre mnohých workoholikov doslova pohromou. Občas sme tak zabehnutí v pracovnom rytme, že výpadok môže mať neželané následky. Samozrejme nie je problémom si naplánovať nejaký ten pobyt na horách: alebo pri mori ale niekedy sa pritrafí voľno úplne nečakane. V tomto článku nájdete pár bodov ako to kreatívne poriešiť aj v neplánovaných situáciách:

dívka

Vybehnite na čerstvý vzduch.Táto úplne najjednoduchšia, častokrát podceňovaná alternatíva, robí doslova zázraky. Pritom to vôbec nemusí byť namáhavá turistika, stačí keď si napríklad kúpite bicykel a pobeháte s ním okolie. Vďaka pohybu sa vám zlepší cirkulácia krvi v organizme, lepšie prekrví mozog a zlepší nálada.

Urobte niečo čo ste nikdy predtým nerobili.Už ste v práci niekedy rozmýšľali čo by ste urobili keby ste mali voľný čas? Ak áno tak svoj sen zrealizujte. Nestrácajte čas pred televízorom s vyloženými nohami. Vyberte sa napríklad preskúmať nové miesta, uvarte alebo upečte si nový druh jedla, vyskúšajte nový druh športu, vyskúšajte zoskok padákom alebo bungee jumping……alebo naberte odvahu a oslovte neznámu slečnu v autobuse. Urobte niečo netradičné a nečakané!

Vyberte sa na dobrodružnú výpravu vo dvojici.Zrealizujte svoj sen s priateľom alebo kamarátmi. Získate nové skúsenosti a vaše priateľstvo sa viac utuží.

Zašportujte si.Jazda na bicykli, prechádzka, turistika, plávanie alebo cvičenie v posilovni vám do krvi vyplatí endorfíny – hormóny šťastia a dobrej nálady.

Rozšírte si vedomosti. Hľadajte, skúmajte a objavujte. Nové vedomosti rozširujú váš všeobecný rozhľad a robia z vás flexibilnejšiu osobu. Túto novú zručnosť môže váš zamestnávateľ neskôr oceniť aj v práci.

tandem

Objavte nové druhy umenia.Svet umenia je veľmi variabilný a vždy sa v ňom dá nájsť niečo nové čo vás zaujme. Každý má iné spektrum vnímania krásy a práve to robí umenie rôznorodým a neuveriteľne širokým. Rýchlokurz hrania na klavíri, miestna výstava fotografií takmer neznámeho umelca či letná škola tanga alebo mamby môže z vás urobiť iného človeka.