Tipy pre jesenné zdobenie vášho interiéru


Príjemné jesenné tóny farieb navodia správnu atmosféru
Koberce, vankúše, a ostatné doplnky napríklad na stôl vymeňte za farebne ladiace s prichádzajúcou jesennou náladou. Spojte hand made oranžovú s červenou a pridajte neutrálne odtiene modrej či olivovej a máte prvky s výrazným účinkom a malými investíciami.

větvička

Lesná atmosféra je vhodná aj do interiéru
Určite nájdete nejaké lesné prvky na svojom dvore alebo v lese, hľadajte vetvičky, mach či trávy rôznych tvarov a osaďte ich do pekných kvetináčov v kombináciách podľa vlastného uváženia. Prípadne ozvláštnite fotorámček zväzkom vetvičiek.

Potešte aj svojich hostí
Jedálenský stôl si tiež môžete upraviť na jesennú tému, ak zaviažete menovky na vetvičky, prípadne pozbierané žalude skúste náhodne rozmiestniť na stole či z nich vytvoriť netradičný stojan na obrúsky.

Deky, prikrývky a malé umelecké diela
Originálne pôsobia sezónne prvky v interiéri, drevené rustikálne predmety či motúzy budú pôsobiť ako malé umelecké diela. Teplý a jesenný komfort priestoru umocnia prikrývky a deky prírodných odtieňov a vzorov.

Dobrou voľbou sú univerzálne kúsky
Prvky vyberajte tak, aby ich využitie nebolo len počas daného obdobia alebo sviatkov, ale s malými obmenami ich budete môcť aktualizovať. Bobule, šišky alebo vetvičky sú vhodnou dekoráciou počas celej jesene až do konca zimy.

Dekorácia na jesennú tému bez vencov je nedokonalá
Vence a venčeky sú neodmysliteľnou tradičnou ozdobou jesenných dní. Vyrobené môžu byť zo sušených obilných klasov, listov alebo čečiny z ihličnanov. Bývajú zavesené na dverách alebo sú ozdobou stola či skrinky a v ich strede je uložená sviečka.

dýha

Nezabudnite na sviečky
Bez sviečokby jesenná dekorácia nebola kompletná, dodávajú svetlo a vyžarujú teplo nielen počas chladných dní. Položiť ich môžete kdekoľvek a neurobíte zle, ak si zapálite aromatickú sviečku napríklad s vôňou škorice, ktorá do bytu vnesie jesennú pohodu.