Stavte na pevné a elegantné hliníkové okná!

Hliníkové okná sú väčšinou súčasťou veľkých moderných administratívnych budov alebo luxusných rezidencií, pretože podtrhujú moderný vzhľad v podobe dlhých a výrazných presklených a štíhlych okenných rámov. Je možné ich ovládať automatizovane, teda diaľkovo alebo cez centrálnu počítačovú sieť. Toto je väčšinou výhoda pre veľké firemné budovy, kde ručná manipulácia s oknami by bola v tomto prípade náročná.

veľké okná vo firme

Samotný hliník (Al) z fyzikálneho hľadiska vedie dobre teplo, ale nie je dobrý tepelný izolačný materiál. Teda ako je možné, že sa používa na výrobu okien? Odpoveď je jednoduchá! Okná nie sú vyrobené čisto len z hliníka. Samotný hliník by v tomto prípade neumožňoval dobré vlastnosti z hľadiska tepelnej izolácie, tak že sú hliníkové profily zložené z dvoch častí, ktoré od seba oddeľuje izolačná vrstva (PVC alebo polyamid).

velké okná

„Bežný spotrebiteľ“ nevsádza na kúpu drahých a luxusných hliníkových profilov, ale väčšinou vsadí na lacnejšie plastové, poprípade staršie drevené okenné rámy.

Avšak vzhľadom na svoju cenu, majú hliníkové okenné rámy veľa výhod oproti plastovým oknám! Okná vyrobené z hliníka sú veľmi dobre odolné voči vonkajším nepriaznivým podmienkam – ako je dážď alebo silný vietor. Ďalšou výhodou je ich hmotnosť. Sú veľmi ľahké, tak že nezaťažujú stavebnú konštrukciu, aj v prípade ak ide o väčšie rozmery okien. Na rozdiel od dreva alebo plastu, hliník nevyžaduje špeciálnu údržbu – ako napríklad pravidelné natieranie. Tento typ okien je odolný voči deformácií. Okná sú recyklovateľné, preto ich možno označiť za ekologické. Na rozdiel od plastových okien, ktorých výdrž je približne 30 rokov, u hliníkových okien môže byť trvanlivosť až dvojnásobná.

V prípade, že chcete staviť na rozmerné okná, v tomto prípade bude hliník váš favorit! Okná vyrobené z hliníka väčších rozmerov, nezaťažujú stavebnú konštrukciu a ani po rokoch nedochádza k deformácií. Určite stavte na hliníkové okenné rámy, v prípade ak chcete okná väčších rozmerov, v elegantnom luxusnom prevedení, ktoré aj po rokoch držia svoj tvar a design!

Podobné príspevky