Posúvateľné dvere zo skla

V mnohých moderných rodinných domoch, bytoch a ďalších stavbách sa často využívajú, ako interiérové či exteriérové vybavenie rôzne sklenené prvky. Sklo dodáva priestoru dávku elegancie a zároveň pôsobí veľmi moderne, ba až priam nadčasovo. Pokiaľ teda chcete, aby váš domov pôsobil stále moderne vybavený aj o niekoľko rokov, sklenené prvky a inštalácie pomôžu splniť tento účel. Začať môžete napríklad vymenením klasických dverí za posuvné dvere sklenené. Takéto sklenené dvere nie len, že vyzerajú dobre, ale rovnako majú aj niekoľko výhodných vlastností. Najprv je však dôležité spomenúť to, že sklenené dvere sa vyrábajú zo špeciálneho tvrdeného druhu skla, ktoré je maximálne bezpečné a odolné. Ide o bezpečnostné sklo, ktoré je dostatočne pevné a nedá sa len tak jednoducho rozbiť, najmä nie bežným používaním dverí. Ak teda máte strach, napríklad kvôli malým deťom, ktoré by ho mohli omylom poškodiť a ublížiť si, nemusíte sa obávať, pretože sklo použité v dverách je skutočne prispôsobené k tomu, aby vydržalo.

posuvné dvere

Čo sa týka výhod využívania dverí zo skla a navyše posúvateľných, je možné ich inštalovať rovnako vo vnútorných priestoroch, ako aj vo vonkajších. Použiť ich teda môžete napríklad ako dvere do kúpeľne, šatníka, spálne, kuchyne, ale aj na terasu alebo balkón. Vďaka tomu, že sa neotvárajú klasicky, ako iné bežné dvere, ale posúvajú sa do strany, sa hodia hlavne do malých priestorov.

sklenené posúvateľné dvere

Skvele poslúžia pokiaľ máte doma úzke chodby alebo menšie izby, kde by obyčajné otváranie dverí zbytočne zaberalo po otvorení priestor. Veľkou výhodou sklenených dverí je samotné sklo, z ktorého sú vyrobené. Na rozdiel od drevených dverí, sklo nevyžaduje žiadnu zvláštnu starostlivosť ani ošetrujúce prípravky. Dvere zo skla sa dajú umyť obyčajnou handrou, vodou alebo čistiacim prípravkom určeným pre sklenený povrch. S týmto súvisí zároveň aj ich schopnosť odolávať vode a vlhkosti, čo určite oceníte napríklad pri využití v kúpeľni. Na zabezpečenie väčšieho súkromia je možné vrátane priehľadného typu skla, zvoliť aj sklo nepriehľadné, matné či upravené pieskovaním a rôznymi vzormi.

Podobné príspevky