Mýty o zdraví zvierat, ktorým musíte prestať veriť


Mýtus 1: Teplý nos znamená, že váš pes je chorý
Teplý nos sa rovná horúčke, nie? Prepáčte, ale nie. V skutočnosti je to úplne mýtus, že teplý nos znamená, že váš pes je chorý.
Hoci je ťažké určiť, ako sa tento mýtus rozšíril, domnievame sa, že by sa mohla stať prevládajúcou vierou, keď tu bolo nákazlivé vírusové ochorenie u psov. Psy, ktoré sú choré, môžu mať zhrubnutie nosa, čo môže zmeniť jeho teplotu a vlhkosť.
Prečo niekedy je nos teplý a niekedy nie? Mohlo by to byť z mnohých dôvodov – „od prehriatia, genetika až k bežným výkyvom počas dňa.
Ak máte podozrenie, že váš pes môže byť chorý, oveľa lepšie diagnostické opatrenie je sledovať spôsob, akým sa váš pes správa, papá, pije, moči a vylučuje. Navyše, nič nenahradí skutočný teplomer na posúdenie teploty psa.

husky

Mýtus 2: Niekoľko odpadkov zo stola neublíži vášmu psovi
Toto je tiež mýtus. V skutočnosti môže byť ľudská výživa pre psy pomerne nebezpečná . Psy nie sú ľudia a majú veľmi špecifické požiadavky na stravu, aby boli zdravý. Ich potreby sa líšia od našich.
Vezmite napríklad veci ako cesnak, cibuľa, hrozno, zemiakové listy, vlašské orechy a všetko, čo obsahuje umelé sladidlo Xylitol – všetky sú to zdanlivo nevinné potraviny, ktoré by mohli spôsobiť vážne poškodenie vášho psa. Ďalšie potraviny, ktorých sa môžete obávať, zahŕňajú varené kosti, pretože sa môžu rozštiepiť a preraziť črevá.

Navyše, mnohé jedlá zo stola sú príliš vysoké v množstve soli, cukru, konzervačných látok a sacharidov. Takže ak sa chcete podeliť s brokolicou, neváhajte ani minútu. Ale potraviny s vysokým obsahom soli, cukru a tuku môžu byť pre naše domáce zvieratá problematické.“

malá čivava

Prečo to je tak? Jednoducho povedané, cukry spôsobujú uvoľňovanie inzulínu v pankrease, ktoré sa potom používa na premenu nadbytočných cukrov na tuky. Výsledok: zvieracia obezita.
Vysoko tučné diéty a občerstvenie spôsobujú uvoľnenie pankreatických tráviacich enzýmov a môžu viesť k pankreatitíde , ktorá môže byť život ohrozujúca.