Dokáže LED modul nahradiť žiarovku?

LED modul – je moderne vyhotovenia svetla.
Pomaly nahrádza žiarovky, oproti ktorým ma tú výhodu, že ich netreba meniť keďže tam žiarovky nie sú. Vo vnútri svietidla sa nachádza zdroj, práve ten nahrádza žiarovky. Hlavnými elektrotechnickými súčiastkami sú LED diódy, ktoré vytvárajú zdroj elektrickej energie. V module sa nachádzajú integrované čipy,ktoré sú miniatúrne. Využitie spočiatku nachádzal a stále nachádza v reklame na rôznych tabuľkách,farebných nápisoch, ale poslednú dobu sa dostáva aj do bežnej domácnosti.

LED modul

Ich životnosť je na vysokej úrovni a vydržia často dlhšie, ako úsporné LED žiarovky a o klasických sa už ani vôbec nebavme.
Priemerná vydrž v hodinách sa pohybuje okolo 30- tisíc hodín na jedno svietidlo, čo sú asi v prepočte 3 roky. Pri bežnej miere svietenie 7 hodín za deň. Čo je viac ako dostačujúce. Tie najmodernejšie majú najnovšie možné funkcie, ako napríklad ovládanie svetla pomocou diaľkového ovládača, zmena intenzity svetla, senzor pohybu, časovač, či dokonca aj ovládanie hlasom.

LED modul

Ako sa taký modul vymieňa?
Narozdiel od žiarovky, ktorú si dokáže vymeniť aj laik s LED modulom to také jednoduché nie je. LED modul môže vymeniť iba taká osoba, ktorá ma odbornú spôsobilosť na danú činnosť. Ale keďže, ako som už spomínal vyššie, svetlo vydrží veľmi dlhú dobu, pretože je veľmi úsporné tak o takúto výmenu nemusí byt vôbec núdza.
LED modul môže byť vyhotovený ako lampa, menšie svetlo a stropné svetlo, ktoré sa môže zavesiť. Hodí sa do domácností ako aj do firemných priestoroch. V domácností ho môžete použiť do obývacej miestnosti alebo do vstupnej haly. V budúcnosti o nich budeme určite veľa počuť https://eduworld.sk/cd/eliska-herinkova/4010/11-veci-ktore-tuzia-zeny-pocut-od-svojich-manzelov a využívať ich oveľa častejšie.

Podobné príspevky