Ako si zútulniť váš byt?

Správne zvolené farby, dekorácie a doplnky dokážu naozaj divy.

Váš domov je vaše kráľovstvo, v ktorom by ste sa mali cítiť dobre. Je to priestor, kde relaxujete, preto by to malo byť útulné a príjemné prostredie.

classic-brown-green-bedroom_244125-598

Ako si teda takéto prostredie vytvoriť?

Možno najdôležitejším činiteľom sú steny. Keď sú namaľované na bielo pôsobia v prázdnejšom byte chladne. V móde sú vzorované tapety alebo farebné steny. Nemusia to však byť len žiarivé farby, no moderné sú aj rôzne odtiene sivej alebo fialovej.

Každú miestnosť oživia aj fotografie vás a vašich kamarátov, ktorými si zvečníte vaše spoločné spomienky a zážitky. Fotky však nemusia byť v klasických rámčekoch, ale v poslednej dobe je internet plný návodov, ako si vyrobiť vlastné. Stačí ich aj popripínať na špagát a rozvešať po stenách. Je to veľmi jednoduché, ale efektívne a vyzerá to úžasne.

Živé kvety alebo izbové rastliny sú tiež kľúčové. Či už rezané alebo zasadené v zaujímavých črepníkoch je úplne jedno, takýmto doplnkom nemôžete nikdy nič pokaziť.

classic-style-living-room-with-modern-sofa-armchair-old-door-chest-drawer-3d-rendering_244125-1709

So svetielkami sa nám kedysi spájali možno len Vianoce. No momentálne sú neodmysliteľnou súčasťou väčšiny domácností. Umiestniť ich môžete prakticky kamkoľvek a vždy to bude vyzerať dobre, napríklad okolo zrkadla, nad posteľ alebo na poličky.

Koberec, kožušiny, deky sú dekorácie, ktoré dokážu asi najviac zútulniť každý priestor. To isté platí aj o závesoch. Môžu byť aj živších farieb alebo dokonca plné vzorov a ornamentov.

V dnešnej dobe si môžete vybrať aj nábytok najrôznejších atypických tvarov. Najčastejším kusom nábytku, ktorý vám ozvláštni akúkoľvek miestnosť je knižnica. Knihy sa asi nachádzajú v každej domácnosti a potrebujeme ich niekde uskladniť. Na internete nájdete množstvo takýchto zaujímavých kúskov, ktoré si následne môžete nechať vyrobiť alebo rovno kúpiť.

Malé ozdôbky tiež dopĺňajú celkovú atmosféru. Rôzne stojany, sviečky, vonné tyčinky, zdobené vázy, sošky. Máte toho skutočne veľa na výber, no záleží len na vašom vkuse, čo si zvolíte.

Podobné príspevky